Czy istnieje najlepszy bank?

Oczywiście, że istnieje najlepszy bank. Najlepszy nie oznacza jednak tego, że będzie on odpowiedni dla wszystkich. Jest to kwestia indywidualna i warunki jakie nam odpowiadają, niekoniecznie muszą odpowiadać komuś innemu.

Banki prześcigają się w ofertach zachęcających do skorzystania właśnie z ich usług. Nie znaczy to jednak, że akurat w danym banku będą nam pasować parametry produktu kredytowego czy też konta osobistego. Cenowo też znajdziemy różnice między analizowanymi bankami. Warto pamiętać, że nie zawsze najlepszy znaczy najtańszy. Każdy bank musi sprawdzić naszą wiarygodność przy przyznaniu kredytu. Niektóre poproszą o dostarczenie dokumentów, innym wystarczy tylko nasza historia wpływów na konto bankowe. Cena produktu bankowego będzie uzależniona nie tylko od naszej historii ale również od kwoty uzyskiwanego dochodu.

Bank może na przykład zaoferować nam pożyczkę na bardzo dogodnych warunkach cenowych jednak z ograniczeniem okresu kredytowania – najczęściej jest tak , że krótkie okresy kredytowania mają niższe oprocentowanie i całościowe koszty. W tej sytuacji musimy jednak pamiętać, że nasza rata będzie znacznie wyższa niż rata kredytu rozłożonego na dłuższy okres kredytowania.

Konta bankowe mogą różnić się opłatami za prowadzenie konta, opłatami przy korzystaniu z bankomatów, opłatami za przelewy czy inne zlecane czynności bankowi. Znajdziemy banki gdzie nie będziemy ponosić opłat za prowadzenie konta, jednak warto przeanalizować całą tabelę opłat i prowizji wraz z warunkami umowy. Często zdarza się tak, że właśnie ten najlepszy bank wymaga od nas wpływów na konto co miesiąc w określonej wysokości za darmowe usługi prowadzenia konta.

Szukasz najlepszego banku dla siebie? Napisz do nas, a dostosujemy ofertę do twoich potrzeb.

Napisz do nas